علت گر کرفتگی بدن از داخل - Askanswer مرکز مشاوره سلامت ایران(هفت سیب)
  •  
    • ۶,۲۸۸ پرسش
    • ۵,۰۲۴ پاسخ
    • ۳۴۰ نظر
    • ۲۹,۴۴۷ کاربر
  •  

لیست برچسب‌ها

بارداري پریود آلت-تناسلی رابطه-جنسی عادت-ماهانه نزدیکی خودارضایی برنامه-درمانگاه-پوست-و-مو جوش خارش موهای قاعدگی ریزش-مو شیرخوار ادرار پرده-بکارت رشد-نوزاد جنین در و حساسیت ناباروری لکه-پوستی وزن واژن افسرده دیابتی تیروئید پستان لکه-بینی سلامت-جنسی پوست موی-زائد قلبي طول-آلت-تناسلی رحمی سونوگرافی انزال-زودرس از اختلال-نعوظ تخمدان کیست-تخمدان استرس تکرر-ادرار درد-بیضه سرفه جنسي لاغری خشکی-پوست نوزاد عرق-کردن جوش-صورت پریود-نامنظم برنامه-مادر-کودک-تندرستی قد تیرویید چاقی سوزش-ادرار اضطراب سقط عوارض-دارو های جلوگیری بلوغ منی زناشویی داروهاي سرطانی خونریزی-رحمی جلوگیری-از-بارداری فشار-خون مثانه جای-جوش واریکوسل معده تهوع چین-و-چروک قرص-ال-دی تپش-قلب رژیم-غذایی زخم اختلالات-اضطرابی کاهش-وزن - صرع افزایش-وزن ورزشی خونی پروستات ناباروری-مردان ترشحات-واژن بیماری مقعد اسپرم خلط کمر-درد کم-کاری-تیروئید ام-اس زگیل-تناسلی کودکانتان

علت گر کرفتگی بدن از داخل

+1 امتیاز
روزبخیر. ببخشید دکتر من دختر 15 ساله ای دارم چون خیلی همیشه گرمش بود، دست که میزدم بدنش داغ نبود ولی همیشه از درون گرمش بود. بعد یک سری آزمایش آقای دکتر نوشت که آلکالین فسفاتش 13 تا دانه بالاست، دایرت بیلروبینش؟ هم 0.4 است. خواستم بدانم این ها دلیل گرم بودن بدنش است؟ و یک سوال دیگر آقای دکتر. چرا دختر من بعضی موقع های PSH اش بالا می رود و بعضی موقع ها پایین است؟ آزمایش .. هر 6 ماه به 6 ماه تکرار می کنم. گاهی نزدیک به 4 است گاهی خود به خود می آید پایین.ببخشید یک دختر 18 ساله ای هم دارم که با خوردن ماهی و هندوانه و چیزهایی که طبع سردی دارند، سریع دلپیچه می گیرد، می خواستم ببینم آیا این ها را حذف کنم یا پشتش باید نبات داغ بدهم و باهاش بسازم؟متشکر از سایت علمیتان.
پرسش در هورمونی و غدد از ترمه1 (180 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز
در مورد سوال اولشان که در هر صورت آزمایشاتی را گفتند که اختلال.. همیشه تفسیر این آزمایش ها را بگذارید بر عهده پزشک. چون مثلاً شما می آیید با چه مقایسه می کنید؟ با عددی   که در ستون سمت راست هست، با آن مقایسه می کنید. در حالی که آن ها اصلا معیار تشخیصی پزشک ما نیست. خیلی از وقت ها اصلا آن عدد ها خیلی شرایطی را نشان می دهند که پیشرفته است خودش. مثلاً آن عدد را TSH را برداشته نوشته فلان عدد تا فلان عدد، خود آن رنجی که گفته بیشتر از حد طبیعی است. پزشک بر اساس مطالعات بالینی، تحقیقاتی که انجام می شود، مثلاً می آید برای TSH یک محدوده ای را در واقع در کتاب علمی ذکر می شود، مقالات جدید مثلاً دیگه آپ تو دیت و به روز چک می شود که بر اساس آن می آید آن عدد ها را تفسیر می کند. پس تفسیر را همیشه بر عهده پزشک بگذارید. ولی این عدد هایی که شما گفتید توجیه کننده علائم دختر خانم شما نیست. حتماً دختر خانم شما هم از نظر بحث سایکولوژیک یعنی روانی و اضطرابی باید بررسی بشود هم از نظر جسمی بررسی بیشتر لازم هست که انجام بشود. به خصوص با دکتر غدد و متابولیسم حتماً مشورت تان را داشته باشید.
اما در مورد قسمت دوم که البته در مورد دختر خانم دومتان بود که فرمودید با بعضی غذاها دلپیچه پیدا می کنند، حتماً با دکتر گوارش مشورت بکنید، البته من سنشان را نمی دانم که اطفال هستند یا بزرگسال، که ذکر نکردید. .. بله 15 سال. اگر بزرگسال هستند که با دکتر بزرگسال مشورت کنید چون ممکن است که آلرژی به مواد غذایی داشته باشند یا بیماری در روده کوچک یا در معده شان وجود داشته باشد که نسبت به این قضیه حساسیت دارند. این است که حتماً ریشه یابی را انجام بدهید.
و من مشکل دوم دخترشان را فراموش کردم. گاهی که سوالات متعدد می شود فراموش می شود. من فکر می کنم ، احتمال می دهم سئوال دوم را همان در سوال اول جواب داده باشم که بررسی ایشان از نظر پزشکی لازم هست. یعنی علامت هایی که ذکر می کنند، هم بحث جسمی و آزمایشگاهی می خواهد.
یک نکته خیلی مهم بگویم، همیشه و همیشه اختلالات متابولیسم بدن در واقع باید به طور جامع بررسی بشود. یعنی بچه ای که مثلاً کوتاهی قد دارد حتماً باید متابولیسمش.. که این متابولیسم می تواند شرح حال باشد، معاینه باشد، آزمایشات کامل باشد. بادی آنالیز باشد یا دستگاهی که بررسی کل بدن انجام می دهند یا اینکه در بزرگسالان هم همین. فردی که با چاقی آمده که مثلاً چاقیش هم استپ کرده مثلاً رژیم هم می گیرد پایین نمی آید یا می گوید آب می خورم چاق می شوم این ها اکثرا اختلالات متابولیسم هستند. هنوز در کشور ما خیلی توی بحث های متابولیسم ما خیلی با بیمارانمان نتوانستیم کارهای علمی و درستی را انجام بدهیم. حتماً مراکزی را بروید دنبالش که بحث متابولیسم را دقیق بررسی کنند.
پاسخ در از dr.jawaheri (5,480 امتیاز)

پرسش‌های مرتبط

+5 امتیاز
1 پاسخ
+2 امتیاز
0 پاسخ
0 امتیاز
0 پاسخ
پرسش در هورمونی و غدد از rad (670 امتیاز)
???????
...