گروه های درمانی در دندان پزشکی - Askanswer مرکز مشاوره سلامت ایران(هفت سیب)
  •  
    • ۶,۲۸۸ پرسش
    • ۵,۰۲۴ پاسخ
    • ۳۴۰ نظر
    • ۲۸,۸۸۰ کاربر
  •  

لیست برچسب‌ها

بارداري پریود آلت-تناسلی رابطه-جنسی عادت-ماهانه نزدیکی خودارضایی برنامه-درمانگاه-پوست-و-مو جوش خارش موهای قاعدگی ریزش-مو شیرخوار ادرار پرده-بکارت رشد-نوزاد جنین در ناباروری حساسیت و لکه-پوستی وزن افسرده واژن دیابتی پستان تیروئید موی-زائد پوست سلامت-جنسی لکه-بینی قلبي رحمی طول-آلت-تناسلی سونوگرافی انزال-زودرس تخمدان اختلال-نعوظ از استرس کیست-تخمدان درد-بیضه تکرر-ادرار جنسي سرفه برنامه-مادر-کودک-تندرستی پریود-نامنظم جوش-صورت عرق-کردن نوزاد خشکی-پوست لاغری عوارض-دارو سقط اضطراب سوزش-ادرار چاقی تیرویید قد جلوگیری-از-بارداری خونریزی-رحمی سرطانی داروهاي زناشویی منی بلوغ جلوگیری های جای-جوش مثانه فشار-خون - کاهش-وزن اختلالات-اضطرابی زخم رژیم-غذایی تپش-قلب قرص-ال-دی چین-و-چروک تهوع معده واریکوسل ترشحات-واژن ناباروری-مردان پروستات خونی ورزشی افزایش-وزن صرع کودکانتان زگیل-تناسلی ام-اس کم-کاری-تیروئید کمر-درد خلط اسپرم مقعد بیماری

گروه های درمانی در دندان پزشکی

0 امتیاز
باسلام. در دندان پزشکی چه گروه¬های درمانی وجود دارد؟ و چه دسته-بندی در این خصوص است؟سپاسگذارم.
پرسش در دهان و دندان از شیدا1 (160 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز
ما کلاً دندان¬پزشک¬هایمان، یک سری دندان¬پزشک¬های عمومی ما داریم که این¬ها معمولاً یک دوره¬ی شش‌ساله یا هفت‌ساله در دانشگاه را می¬گذرانند و عنوان جراح و دندان¬پزشک را می-گیرند. چون اجازه دارند دندان¬پزشک¬های عمومی عزیز ما که یکسری به¬اصطلاح درمان¬های جراحی انجام بدهند، این عنوان جراح و دندان¬پزشک را نصیب خود می¬کنند. بعد از درس خواندن زیاد و بعد از سختی کشیدن زیاد البته و به دنبالش ما دوره¬های تخصصی داریم که این دوره¬های تخصصی در یک زمینه¬های خاص در دندان¬پزشکی، دوستان بعد از امتحانات لازم وارد این دوره می¬شوند و مثلاً متخصص لثه، متخصص پروتز می¬شوند، جراح فک و صورت و رشته¬هایی مثل عصب¬کشی و رشته¬های مشابهی ما داریم که درواقع تخصص¬های سه تا چهارساله طول می¬کشد و درمان¬های تخصصی این سیستم را انجام می¬دهند.
معمولاً عادت داریم هر تغییر رنگی که بر روی دندان¬هایمان مشاهده می¬کنیم، آن را جرم نامیده و این تصور را داریم که با جرم¬گیری بایستی این لکه¬ها را رفع گردد. درحالی‌که اصلاً این‌گونه نیست. انواع لکه¬های رنگی که درروی دندان ممکن است مشاهده کنیم، عبارت‌اند از: یکسری از تغییر رنگ¬ها بر روی دندان درواقع پوسیدگی¬هایی هستند که معمولاً به‌صورت سیاه‌رنگ مشاهده می¬شوند، این پوسیدگی¬ها در حالت¬های پیشرفته به‌صورت حفره درمی‌آیند و درنهایت با پیشرفت پوسیدگی دندان‌درد شروع می¬شود. یک‌راه تشخیص قطعی این تغییر رنگ¬ها این است که در پوسیدگی¬های پیشرفته در دندان حفره ایجاد می¬شود. برخلاف جرم که معمولاً بر روی دندان می¬نشیند و حجم اضافی را اشغال می¬کند. یکسری از تغییر رنگ¬ها در ساختمان خود دندان وجود دارند و معمولاً این تغییر رنگ¬ها دائمی بوده و با جرم¬گیری از بین نمی¬رود. در ضمن با تراش آن معمولاً در زیر هم همین لکه¬ها وجود دارند و این تغییر رنگ¬ها یا ناشی از مصرف دارو در زمان رشد جوانه¬ی دندان یا ناشی از نقص تکاملی دندان¬ها و کمبود املاح مختلف در زمان تشکیل دندان و یا ناشی از افزایش فلوراید آب مصرفی است. نوع سوم تغییر رنگ¬ها ناشی از موادی است که به‌طورمعمول مصرف می¬کنیم و رسوباتی که بر روی دندان تشکیل می¬شود. این رسوبات یا به‌صورت رنگ‌دانه هستند یا به‌صورت جرم. این جرم¬ها به‌خوبی با جرم¬گیری از بین نمی¬روند و همین جرم¬ها هستند که لثه¬ را تخریب کرده و درنهایت باعث لق شدن دندان¬ها می-شوند. بدون اینکه خود دندان مشکلی داشته باشد.
پاسخ در از dr.amiri (8,700 امتیاز)

پرسش‌های مرتبط

+1 امتیاز
1 پاسخ
پرسش در دهان و دندان از erfan36 (250 امتیاز)
+1 امتیاز
1 پاسخ
پرسش در دهان و دندان از mahdi22 (280 امتیاز)
+1 امتیاز
1 پاسخ
پرسش در دهان و دندان از mahdi22 (280 امتیاز)
???????
...