فشار روی لثه ها - Askanswer مرکز مشاوره سلامت ایران(هفت سیب)
  •  
    • ۶,۲۸۸ پرسش
    • ۵,۰۲۴ پاسخ
    • ۳۴۰ نظر
    • ۲۸,۸۸۰ کاربر
  •  

لیست برچسب‌ها

بارداري پریود آلت-تناسلی رابطه-جنسی عادت-ماهانه نزدیکی خودارضایی برنامه-درمانگاه-پوست-و-مو جوش خارش موهای قاعدگی ریزش-مو شیرخوار ادرار پرده-بکارت رشد-نوزاد جنین در ناباروری حساسیت و لکه-پوستی وزن افسرده واژن دیابتی پستان تیروئید موی-زائد پوست سلامت-جنسی لکه-بینی قلبي رحمی طول-آلت-تناسلی سونوگرافی انزال-زودرس تخمدان اختلال-نعوظ از استرس کیست-تخمدان درد-بیضه تکرر-ادرار جنسي سرفه برنامه-مادر-کودک-تندرستی پریود-نامنظم جوش-صورت عرق-کردن نوزاد خشکی-پوست لاغری عوارض-دارو سقط اضطراب سوزش-ادرار چاقی تیرویید قد جلوگیری-از-بارداری خونریزی-رحمی سرطانی داروهاي زناشویی منی بلوغ جلوگیری های جای-جوش مثانه فشار-خون - کاهش-وزن اختلالات-اضطرابی زخم رژیم-غذایی تپش-قلب قرص-ال-دی چین-و-چروک تهوع معده واریکوسل ترشحات-واژن ناباروری-مردان پروستات خونی ورزشی افزایش-وزن صرع کودکانتان زگیل-تناسلی ام-اس کم-کاری-تیروئید کمر-درد خلط اسپرم مقعد بیماری

فشار روی لثه ها

0 امتیاز
ظهربخیر. در مورد فشار بر روی لثه کمی صحبت کنید؟باتشکر.
پرسش در دهان و دندان از زینب3 (180 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز
جرم¬ها باعث تحلیل لثه می¬شود و متأسفانه از التهاب لثه شروع می¬شود و به بیماری لثه ختم می¬شود که بدون جراحی¬های معمول قابل‌برگشت نخواهد بود. عامل بعدی که درواقع مشکلات را ایجاد می¬کند عامل فشار است. این فشار یا می¬تواند باعث شکستگی و یا باعث ساییدگی شود. در هر دو حالت شکل جالبی را برای بیمار ما به وجود نمی¬آورد و در هر دو حالت احتیاج به درمان-های خیلی گسترده¬ای وجود دارد تا ما بتوانیم جلوی آن را گرفته و مشکلات آن را حل کنیم؛ بنابراین اگر عادات دندانی وجود دارد، مثلاً اگر دوستان عزیز من تخمه زیاد می¬خورند یا این‌که چیزهایی در لای دندان¬هایشان نگه می¬دارند و فشار می¬دهند، از این¬ها تا سرحد امکان جلوگیری بکنند. یک عامل نهایی دیگری را هم که من در اینجا صحبت کنم، عامل بیماری اسید است. بافت دندان یک بافت آهکی است، اسید می¬تواند این بافت آهکی را بشوید و با خودش بردارد. یکی از مشکلاتی که به وجود می¬آید و بیماران ما از آن کمتر خبردارند، برگشت اسید از معده است. این برگشت اسید از معده، بیماری رایجی در کشور ما است که به آن عمل رفلاکس می‌گوییم. متأسفانه وقتی این اسید به دهان می¬رسد به‌صورت خیلی شدیدی می‌تواند پشت دندان‌ها را از بین ببرد و درمان چنین شرایطی هم خیلی آسان نیست. از طرف دیگرکسانی که عادت به خوردن مواد اسیدی زیادی دارند مثلاً ترشی یا لیمو و یا متأسفانه نوشابه¬ها، که این‌ها هم مواد اسیدی هستند. این¬ها هم می¬توانند روی سطح دندان را مثل تصویر پایین، روی سطح دندان¬ها را بساوند و از بین ببرند.
توصیه من این است که اگر غذاهای ترش را خیلی مصرف می¬کنیم یا برخی از افراد لیمو را خیلی دوست داشته و آن را گاز می¬زنند و آن¬ها را لای دندان¬هایشان نگه می¬دارند، حداقل برای نیم ساعت، به دنبال آن مسواک نزنند و یا غذای سفتی نخورند. در این نیم ساعت خداوند کاری کرده که در این بزاق کلسیمی وجود دارد که آن حالت کلسیفیکالی که دردهان از بین رفته را دوباره برمی‌گرداند. ولی بهتر این است که ما هر چیزی را در حد متعادل آن استفاده کنیم.
پاسخ در از dr.jawaheri (5,480 امتیاز)

پرسش‌های مرتبط

+1 امتیاز
1 پاسخ
پرسش در دهان و دندان از saeed88 (370 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ
+1 امتیاز
1 پاسخ
+1 امتیاز
0 پاسخ
???????
...