جرم گیری چیه؟ - Askanswer مرکز مشاوره سلامت ایران(هفت سیب)
  •  
    • ۶,۲۸۸ پرسش
    • ۵,۰۲۴ پاسخ
    • ۳۴۰ نظر
    • ۲۸,۸۸۰ کاربر
  •  

لیست برچسب‌ها

بارداري پریود آلت-تناسلی رابطه-جنسی عادت-ماهانه نزدیکی خودارضایی برنامه-درمانگاه-پوست-و-مو جوش خارش موهای قاعدگی ریزش-مو شیرخوار ادرار پرده-بکارت رشد-نوزاد جنین در ناباروری حساسیت و لکه-پوستی وزن افسرده واژن دیابتی پستان تیروئید موی-زائد پوست سلامت-جنسی لکه-بینی قلبي رحمی طول-آلت-تناسلی سونوگرافی انزال-زودرس تخمدان اختلال-نعوظ از استرس کیست-تخمدان درد-بیضه تکرر-ادرار جنسي سرفه برنامه-مادر-کودک-تندرستی پریود-نامنظم جوش-صورت عرق-کردن نوزاد خشکی-پوست لاغری عوارض-دارو سقط اضطراب سوزش-ادرار چاقی تیرویید قد جلوگیری-از-بارداری خونریزی-رحمی سرطانی داروهاي زناشویی منی بلوغ جلوگیری های جای-جوش مثانه فشار-خون - کاهش-وزن اختلالات-اضطرابی زخم رژیم-غذایی تپش-قلب قرص-ال-دی چین-و-چروک تهوع معده واریکوسل ترشحات-واژن ناباروری-مردان پروستات خونی ورزشی افزایش-وزن صرع کودکانتان زگیل-تناسلی ام-اس کم-کاری-تیروئید کمر-درد خلط اسپرم مقعد بیماری

جرم گیری چیه؟

+1 امتیاز
خسته نباشید. جرم گیری چیه؟ممنون میشم جواب بدید.
پرسش در دهان و دندان از saeed88 (370 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز
در موقع جرم‌گیری درهرصورت خونریزی اتفاق می¬افتد و این امری طبیعی است. ولی بیمار این امر را دلیل بر صدمه دیدن لثه¬هایش می¬داند. او فکر می¬کند که این خونریزی به علت کنده شدن لثه¬ها از روی دهانش است. دومین مسئله این است که وقتی جرم به مقدار کافی بر روی دندان می¬نشیند، مانع رسیدن سرما و گرما به دندان می¬شود. به‌طور طبیعی دندان¬های ما در معرض سرما و گرمای متعادلی دردهان قرار دارند. باوجوداین جرم¬ها و عدم رسیدن سرما و گرما به دندان، دندان به‌مرور حساسیت خود را ازدست‌داده و موقعی که این جرم‌ها را با جرم‌گیری پاک می¬کنیم، ناگهان دندان در معرض سرما و گرما قرارگرفته و بیمار تفسیر غلط خود را تکمیل می-کند که چون دندانم تراشیده شده به آب گرم و سرد هم حساس شده، لثه¬هایم پایین رفته و بین دندان¬هایم فاصله افتاده و دندانم تیر می¬کشد. مجموع این افکار، بیمار را به این نتیجه می¬رساند که جرم¬گیری دندان را خراب می¬کند.
چند نکته¬ی مهم در مورد جرم‌گیری:
حتماً سالی یک‌بار جرم¬گیری را در برنامه¬ی بهداشتی خود قرار دهید. مطمئن باشید که با دقت در صحیح مسواک زدن، تشکیل جرم به حداقل خواهد رسید. اگر در موقع مسواک زدن مشاهده کردید که از ناحیه‌ای از لثه¬تان خون می¬آید، بدانید که آن ناحیه دچار مشکل است و به دندان‌پزشک خود مراجعه کنید. ناحیه¬ای که خون می¬آید را بیشتر مسواک زده و از خونریزی آن نترسید. مطمئن باشید که با خوب مسواک زدن و زیاد مسواک زدن آن ناحیه خونریزی، خیلی کاهش پیدا خواهد کرد. درصورتی‌که جرم زیادی در دندان¬های خود داشتید و بعد از جرم¬گیری دندان¬هایتان به سرما و گرما حساس شد، زیاد نگران نباشید به‌مرور رفع خواهد شد. بعد از جرم‌گیری حتماً از دهان¬شویه¬ی مخصوص استفاده کرده تا در بهبود زخم‌های به‌جامانده از جرم، مؤثر افتد. استفاده¬ی مداوم از دهان‌شویه‌ها زیاد توصیه نمی¬شود و یک هفته بعد از جرم‌گیری می‌توانید استفاده از آن را قطع کنید.
پاسخ در از dr.amiri (8,700 امتیاز)

پرسش‌های مرتبط

+1 امتیاز
1 پاسخ
پرسش در دهان و دندان از saeed88 (370 امتیاز)
+1 امتیاز
1 پاسخ
+4 امتیاز
2 پاسخ
پرسش در ساير موضوعات از yalda44 (320 امتیاز)
???????
...