رشد کودک 10ماهه - Askanswer مرکز مشاوره سلامت ایران(هفت سیب)
  •  
    • ۳,۴۹۶ پرسش
    • ۱,۳۹۲ پاسخ
    • ۲۷۳ نظر
    • ۴,۱۳۹ کاربر
  •  

رشد کودک 10ماهه

+6 امتیاز
با سلام

پسرم 10 ماهه است. با وزن 3.5 و قد 52 به دنیا آمد و الان قد 69 و وزن 7.800 دارد و از شیر مادر استفاده می کند .و 2 نمودار رشدی را نزول داشته است . و خواب کم و سبکی دارد و در شب تا صبح در حال شیر خوردن است.کم کاری تیروئئد دارد که تحت کنترل است و سنگ کلیه نیز دارد که دارو مصرف می کند. لطفا راهنمایی بفرمایید جهت رشد و بدخوابی چه کنم؟

با تشکر
پرسش ۱۷/فروردین/۱۳۹۲ ۰۷:۰۵:۳۵ در كودكان از dehghan
برچسب‌گذاری مجدد ۱۷/فروردین/۱۳۹۲ ۰۷:۰۶:۲۲ از admin

2 پاسخ

+3 امتیاز
 
بهترین پاسخ
کودک شما با وزن و قد طبیعی و در محدوده بین صدک پنجاه و هفتادوپنج به دنیا امده است. اما در حال حاضر به صدک زیر پنجاه رسیده است. ذکر چند نکته در این مورد ضروری است علاوه بر مسئله کم کاری تیرویید که شاید نیاز باشد دوز دارو مجددا تعیین و کارکرد کلیه نیز بررسی شود. تغذیه کودک نیز بسیار مهم است کودک شما در حال حاضر 10 ماه است یعنی از سه ماه پیش باید تغذیه کمکی برای وی شروع می شده اما شما اشاره ای به این موضوع نکرده اید. به نظر می رسد میزان شیر مادر دیگر به تنهایی پاسخ گوی نیاز شیرخوار نباشد و استفاده از غذاهایی که علاوه بر تامین نیاز روزانه کودک به مشکل سنگ کلیه وی تیز توجه داشته باشد ضروری است.
پاسخ در ۱۹/فروردین/۱۳۹۲ ۰۷:۰۸:۳۹ از dr goshtasebi
انتخاب ۱۹/فروردین/۱۳۹۲ ۰۷:۴۲:۰۰ از Dr.Delroba
با سلام خدمت شما
ضمن تشکر از وقت و حوصله شما
من از 6 ماهگی غذای کمکی را شروع کرده ام و حداقل روزی 3-4 بار هر بار در حد یک پیاله سوپ کته و یا غذاهای دیگر می دهم و پایین آمدن از نمودار یکی در ماه 2 و دیگری در 8 بوده است. ضمنا در طول روز نهایت نیم ساعت می خوابد و در شب خواب راحتی ندارد و چندین بار بیدار می شود و از کولیک از نیز برای دل درد استفاده کرده ام.
+1 امتیاز
حتما در مرکز بهداشت در مورد تغییر در ترکیبات غذای کودک با توجه به سن توضیح داده اند. با بزرگ تر شدن کودک علاوه بر اضافه کردن مواد جدید به غذای کودک، غذا باید سفت تر شود تا کم کم کودک بتواند ازغذای معمول خانواده هم  استفاده کند. باید کودک از نظر بیماری های انگلی  یا عفونی بررسی و در صورت لزوم درمان شود. برای افزایش کالری دریافتی کودک در هر وعده می توانید به غذای وی از جمله زرده تخم مرغ کمی کره بزنید . درماست و سوپش  مغزپسته بادام و . .. اسیاب شده بزنید، از سیب زمینی سرخ کرده به عنوان میان وعده استفاده کنید. در کل سعی کنید غذای کودک کم حجم اما پرکالری و مغذی باشد. در خصوص خواب شبانه نیز شرایط خواب کودک را بررسی کنید تا مسائلی را که ممکن است مانع خواب وی شود پیدا کنید. سعی کنید کودک حتما موقع خواب سیر (منظور این نیست که با شکم پر بخوابد) و خشک باشد. چون کودک شما هنوز شیر مادر می خورد تغذیه مادر روی کودک هم موثر است مثلا اگر اگر مادر از غذاهای نفاخ استفاده کند کودک هم ممکن است دچار نفخ شده و خواب راحتی نداشته باشد. در انتها باید به این نکته هم توجه کنید که الگوی خواب همه بچه ها مثل هم نیست و بعضی کم خواب تر از دیگران هستند.
پاسخ در ۲۲/فروردین/۱۳۹۲ ۰۸:۴۵:۱۲ از dr goshtasebi

پرسش‌های مرتبط

+4 امتیاز
1 پاسخ
+4 امتیاز
0 پاسخ
???????
...