جدا شدن ناخن از بستر - Askanswer مرکز مشاوره سلامت ایران(هفت سیب)
  •  
    • ۶,۲۸۸ پرسش
    • ۵,۰۲۴ پاسخ
    • ۳۴۰ نظر
    • ۲۸,۹۷۱ کاربر
  •  

لیست برچسب‌ها

بارداري پریود آلت-تناسلی رابطه-جنسی عادت-ماهانه نزدیکی خودارضایی برنامه-درمانگاه-پوست-و-مو جوش خارش موهای قاعدگی ریزش-مو شیرخوار ادرار پرده-بکارت رشد-نوزاد جنین در ناباروری حساسیت و لکه-پوستی وزن افسرده واژن دیابتی پستان تیروئید موی-زائد پوست سلامت-جنسی لکه-بینی قلبي رحمی طول-آلت-تناسلی سونوگرافی انزال-زودرس تخمدان اختلال-نعوظ از استرس کیست-تخمدان درد-بیضه تکرر-ادرار جنسي سرفه برنامه-مادر-کودک-تندرستی پریود-نامنظم جوش-صورت عرق-کردن نوزاد خشکی-پوست لاغری عوارض-دارو سقط اضطراب سوزش-ادرار چاقی تیرویید قد جلوگیری-از-بارداری خونریزی-رحمی سرطانی داروهاي زناشویی منی بلوغ جلوگیری های جای-جوش مثانه فشار-خون - کاهش-وزن اختلالات-اضطرابی زخم رژیم-غذایی تپش-قلب قرص-ال-دی چین-و-چروک تهوع معده واریکوسل ترشحات-واژن ناباروری-مردان پروستات خونی ورزشی افزایش-وزن صرع کودکانتان زگیل-تناسلی ام-اس کم-کاری-تیروئید کمر-درد خلط اسپرم مقعد بیماری

جدا شدن ناخن از بستر

+7 امتیاز

حدود سه سال پیش  ناخن انگشت وسطی دست راستم دچار این عارضه ( جدا شدن ناخن از بستر) شده ؛که گاهاً این عارضه در سایر انگشتان دستم دیده می شود وباعث تغیر در شکل ظاهری وزیبایی ناخن می گردد لازم بذکر است که این عارضه در سایر انگشتان من بهبود موقت می یابد ولی با گذشت زمان دوباره فعال می گردد لطفاً راهنمایی بفرمائید در مراجعه به پزشک وی داروی کلوتزیزون و پسوریامنت را تجویز کرده بودن که تاثیری در بهبود نداشته است.
لطفاً راهنمایی بفرمائید

پرسش در ناخن از لیلون (220 امتیاز)
ویرایش از Dr.Delroba

1 پاسخ

+1 امتیاز
 
بهترین پاسخ

شایعترین علت جدا شدن ناخن از بستر خود  بعلت تروما در زنانی است که  ناخن های بلندی دارند. پاک کردن شدید و فراینده ناخن ها میتواند   این وضعیت را تشدید کند . از دیگر عوامل میتوان  به  جویدن عادتی ناخن وعفونتهای  قارچی نظیر  کاندیدا و عفونتهای میکروبی مانند پسودومونا . اشاره کرد. تماس با مواد شیمیایی  و خیس خوردگی طولانی  مدت و درماتیت تماسی الرژیک نیز  از سایر  عواملند.. لازم  است در افرادیکه توجیه خاصی برای علت  این بیماری در انان کشف  نمیشود پرکاری تیروئید  و بیماریهای  بدون علامت تیروئید در انان مورد کاوش قرار گیرد.به نظر میرسد شما به بیماری پسوریازیس مبتلا می لاشید  که  سبب شناسی ان نامعلوم است . در صورتیکه  این تشخیص از سوی پزشک شما مورد تایید واقع شده باشد باید بدانید عوامل ژنتیکی و محیطی و  عوامل برانگیزاننده  و اثبات شده محیطی نیز برای این بیماری وجود دارند. و پس از بروز  سیر بی وقفه  و همراه با اوج و فرود نیز دارد. فصل زمستان و بعضی داروها  مانند پراپرانولول و لیتیم و مسایل اجتماعی و روانی نظیر استرس  و عفونتها نیز بر ان بی تاثیر نیست. در درمان   گرفتاری ناخن  فراورده های سیستمیک موثرتر از موضعی می باشند.حتی میتوان از تزریق موضعی بعضی از  کورتیکو استروئیدها  بهره جست. لازم است  در  خصوص تشخیص و درمان با پزشکتان ختما مشورت کنید. امیدوارم  همیشه سلامت و پایدار باشید.

پاسخ در از dr.rostami (2,210 امتیاز)
انتخاب از Dr.Shidvash

پرسش‌های مرتبط

+6 امتیاز
1 پاسخ
+4 امتیاز
1 پاسخ
+5 امتیاز
1 پاسخ
پرسش در ناخن از asghar (550 امتیاز)
+6 امتیاز
1 پاسخ
???????
...