چروک های روی صورت - Askanswer مرکز مشاوره سلامت ایران(هفت سیب)
 •  
  • ۶,۲۸۸ پرسش
  • ۵,۰۲۴ پاسخ
  • ۳۴۰ نظر
  • ۲۸,۸۸۰ کاربر
 •  

لیست برچسب‌ها

بارداري پریود آلت-تناسلی رابطه-جنسی عادت-ماهانه نزدیکی خودارضایی برنامه-درمانگاه-پوست-و-مو جوش خارش موهای قاعدگی ریزش-مو شیرخوار ادرار پرده-بکارت رشد-نوزاد جنین در ناباروری حساسیت و لکه-پوستی وزن افسرده واژن دیابتی پستان تیروئید موی-زائد پوست سلامت-جنسی لکه-بینی قلبي رحمی طول-آلت-تناسلی سونوگرافی انزال-زودرس تخمدان اختلال-نعوظ از استرس کیست-تخمدان درد-بیضه تکرر-ادرار جنسي سرفه برنامه-مادر-کودک-تندرستی پریود-نامنظم جوش-صورت عرق-کردن نوزاد خشکی-پوست لاغری عوارض-دارو سقط اضطراب سوزش-ادرار چاقی تیرویید قد جلوگیری-از-بارداری خونریزی-رحمی سرطانی داروهاي زناشویی منی بلوغ جلوگیری های جای-جوش مثانه فشار-خون - کاهش-وزن اختلالات-اضطرابی زخم رژیم-غذایی تپش-قلب قرص-ال-دی چین-و-چروک تهوع معده واریکوسل ترشحات-واژن ناباروری-مردان پروستات خونی ورزشی افزایش-وزن صرع کودکانتان زگیل-تناسلی ام-اس کم-کاری-تیروئید کمر-درد خلط اسپرم مقعد بیماری

چروک های روی صورت

+3 امتیاز
 • با بالا رفتن سن چروک های چشم مثل بقیه جاهای صورت ممکن است مخصوصاً خانم ها را آزار می دهد. برای پیشگیری راهی وجود دارد؟ اگر نه چه می توان کرد تا چروک ها کمتر به چشم بیاید؟
پرسش در سلامت پوست از Msaberi_moghadam (11,390 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز

به مرور زمان با بالا رفتن سن کم کم مقدار کلاژن و *اِلاسین پوست کم می شود. یعنی از تولید آن کاسته می شود و در نتیجه چروک ها به وجود می آیند. این چروک ها در مرحله اول موقعی هستند که ما وقتی که به پوستمان حرکتی ندادیم چروک دیده نمی شود. مرحله بعدی وقتی هست که ما مثلاً می خندیم آن زمان خودشان را نشان می دهند. کم کم در مرحله استراحت هم بدون اینکه ما حرکتی داده باشیم خودشان را نشان می دهند. یعنی به مرور که سن بالا می رود این چروک ها عمیق تر می شود. برای پیشگیری یکسری درمان های مختلف وجود دارد و یکسری کرم هایی هستند که حاوی ترکیبات *رتینوئیک اسید و ترکیبات آ اچ اُ یا اسیدهای میوه هستند که در کرم های دور چشم از این داروها استفاده شده. یکسری ویتامین ها و چیزهای نرم کننده که می توان استفاده از این ها باعث بشود که البته به طور مداوم نه اینکه 2 شب استفاده بکنند کمک می کند که عمق چروک ها کمتر بشود. ولی به جز ترکیبات دارویی که می شود استفاده کرد از روش های تزریق، مثل تزریق بوتاکس می توان استفاده کرد برای چین های اطراف چشم نه زیر چشم( چین های پنجه کلاغی، چین هایی که در قسمت خارجی پلک به وجود می آید). از تزریق *فیلر یا ژل ها وقتی که چین ها عمقشان زیاد شده می توان استفاده کرد که داخل این ها تزریق می شود و در نهایت از لیزرها می توان استفاده کرد. تصیه ما این است که وقتی در معرض آفتاب قرار می گیرند حتماً ضد آفتاب استفاده بکنند. عینک آفتابی بزنند که خیلی چشم ها جمع نشود. به مرور سن که بالا می رود از کرم های دور چشم که ترکیبات *رتینوئیک اسید و * آ.. اسیدها را دارند استفاده کنند و بعد هم از روش های غیر دارویی مثل لیزر و تزریق.

پاسخ در از Dr.Shahabi (85,220 امتیاز)
???????
...