رابطه کمبود ویتامین د و پوکی استخوان - Askanswer مرکز مشاوره سلامت ایران(هفت سیب)
  •  
    • ۶,۲۸۸ پرسش
    • ۵,۰۲۴ پاسخ
    • ۳۴۰ نظر
    • ۲۸,۹۷۱ کاربر
  •  

لیست برچسب‌ها

بارداري پریود آلت-تناسلی رابطه-جنسی عادت-ماهانه نزدیکی خودارضایی برنامه-درمانگاه-پوست-و-مو جوش خارش موهای قاعدگی ریزش-مو شیرخوار ادرار پرده-بکارت رشد-نوزاد جنین در ناباروری حساسیت و لکه-پوستی وزن افسرده واژن دیابتی پستان تیروئید موی-زائد پوست سلامت-جنسی لکه-بینی قلبي رحمی طول-آلت-تناسلی سونوگرافی انزال-زودرس تخمدان اختلال-نعوظ از استرس کیست-تخمدان درد-بیضه تکرر-ادرار جنسي سرفه برنامه-مادر-کودک-تندرستی پریود-نامنظم جوش-صورت عرق-کردن نوزاد خشکی-پوست لاغری عوارض-دارو سقط اضطراب سوزش-ادرار چاقی تیرویید قد جلوگیری-از-بارداری خونریزی-رحمی سرطانی داروهاي زناشویی منی بلوغ جلوگیری های جای-جوش مثانه فشار-خون - کاهش-وزن اختلالات-اضطرابی زخم رژیم-غذایی تپش-قلب قرص-ال-دی چین-و-چروک تهوع معده واریکوسل ترشحات-واژن ناباروری-مردان پروستات خونی ورزشی افزایش-وزن صرع کودکانتان زگیل-تناسلی ام-اس کم-کاری-تیروئید کمر-درد خلط اسپرم مقعد بیماری

رابطه کمبود ویتامین د و پوکی استخوان

0 امتیاز
خسته نباشید فردی هستم که ویتامین دی بدنم کم است 30ساله هستم و خواستم بدانم که آیا پوکی استخوان دارم و در واقع می خواهم بدانم که هر آزمایشی که انجام شود و مشخص شود که ویتامین دی بدن کم است نشان دهنده پوکی استخوان است؟ چه غذاهایی باید مصرف کنم و البته کلسترول بالا و مشکل تیروئیدی هم دارم؟با سپاس از سایت خوبتان.
پرسش در عضلاني اسكلتي و مفاصل از سالی1 (180 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز
ما گفتیم استخوان ها را تا چه زمانی می سازیم؟ عمدتا تا 18 سالگی در خانم ها  بعد تا سی سالگی می توانیم آنها را بسازیم. ابزار استخوان سازی خوب ما در حقیقت هم کلسیم است و هم ویتامین دی و هر دو را ما لازم داریم. ایشان در حال حاضر بررسی کردند و متوجه شده اند که ویتامین دی پایین دارند آیا یک سال یا دو سال قبل هم کم بوده است؟  اگر بخواهیم منطقی فکر بکنیم می گوییم شاید ایشان قبلا زیاد در معرض آفتاب بوده و ویتامین دی بدن شان خوب بوده و الان دچار افت ویتامین دی شده باشند. پس الزاما هر کمبود ویتامین دی نمی تواند حتما باعث پوکی استخوان باشد. ولی معمولا اگر از سی سالگی به بعد کمبود ایجاد شود چون جبران صورت نخواهد گرفت ما گفتیم که از استخوان برداشت کلسیم صورت می گیرد و این برداشت باید جبران شود اگر ایشان سن بالاتری داشتند احتمالا این طور نتیجه می گرفتم که کمبود ویتامین دی با پوکی استخوان همراه است.
به هر حال برداشت کلسیم صورت می گیرد و اگر جایگزینی آن انجام نشود احتمال پوکی استخوان وجود دارد.
پاسخ در از dr.ashna (10,400 امتیاز)
???????
...