ارتباط مشکلات کبدی با بیماری های پوستی - Askanswer مرکز مشاوره سلامت ایران(هفت سیب)
  •  
    • ۶,۲۸۸ پرسش
    • ۵,۰۲۴ پاسخ
    • ۳۴۰ نظر
    • ۲۸,۸۸۰ کاربر
  •  

لیست برچسب‌ها

بارداري پریود آلت-تناسلی رابطه-جنسی عادت-ماهانه نزدیکی خودارضایی برنامه-درمانگاه-پوست-و-مو جوش خارش موهای قاعدگی ریزش-مو شیرخوار ادرار پرده-بکارت رشد-نوزاد جنین در ناباروری حساسیت و لکه-پوستی وزن افسرده واژن دیابتی پستان تیروئید موی-زائد پوست سلامت-جنسی لکه-بینی قلبي رحمی طول-آلت-تناسلی سونوگرافی انزال-زودرس تخمدان اختلال-نعوظ از استرس کیست-تخمدان درد-بیضه تکرر-ادرار جنسي سرفه برنامه-مادر-کودک-تندرستی پریود-نامنظم جوش-صورت عرق-کردن نوزاد خشکی-پوست لاغری عوارض-دارو سقط اضطراب سوزش-ادرار چاقی تیرویید قد جلوگیری-از-بارداری خونریزی-رحمی سرطانی داروهاي زناشویی منی بلوغ جلوگیری های جای-جوش مثانه فشار-خون - کاهش-وزن اختلالات-اضطرابی زخم رژیم-غذایی تپش-قلب قرص-ال-دی چین-و-چروک تهوع معده واریکوسل ترشحات-واژن ناباروری-مردان پروستات خونی ورزشی افزایش-وزن صرع کودکانتان زگیل-تناسلی ام-اس کم-کاری-تیروئید کمر-درد خلط اسپرم مقعد بیماری

ارتباط مشکلات کبدی با بیماری های پوستی

+5 امتیاز
روزخوش. آیا خیلی از بیماری های پوستی می تواند به در واقع مشکلات کبدی مرتبط باشد مثل خارش ؟ مرسی.
پرسش در سلامت پوست از ندا 887 (330 امتیاز)

1 پاسخ

+1 امتیاز
بله اکثرا توی طب سنتی می گویند معده و کبد. یعنی سیستم هضم در خارش ها نقش اول را دارد. حالا درست است کلیوی ها باز هم سمومی توی بدن دفع نمی شود، اورات * ها دفع نمی شود ، اما در نهایت همه ی این ها تجمع مواد زائد در بدن یا بسته شدن مسامات* پوستی که نمی گذارد مواد دفع بشود و باعث مشکلات خارش می شود، خارش از سردی نیست ها از گرمی هم نیست خیلی. خیلی از خارش ها از سردی است. بسیاری از خارش ها از سردی هستند. می بینید زمستان می شود پاییزمی شود، خارش ها شروع می شود در نواحی شکم و این ها. خشکی باعث خارش می شود. سردی باعث خارش می شود. مخصوصا پوست هایی که خون بهشان کمتر می رسد، مخصوصا جنس پوست، عصب که در سنتی می گویند و بلغم است، این ها بیشتر ممکن است دچار خارش شود. در نهایت چه کار کنند این دوستانی که دچار خارش می شوند یا این دوستمان که دچار خارش شده است، به نظر من وضعیت غذایی اش را اصلاح کند، غذاهای تند، غذاهایی مثل گردو و خرما این ها ممکن است خارش را برطرف کند، نه به خاطر گرمی اش ، به خاطر انسدادی که در کبد می دهند این ها. خوردن غذاهای تند و تیز را ، چرب را، پرهیز بکنند. یک مقداری ، مثلاً من توصیه می کنم آب سیب با خاکشیر، روزی 4 بار یک استکان آب سیب با خاک شیر بخورند. آب سیب شیرین. این کمک می کند.
آب سیب خوشمزه است. حالا یک قاشق خاکشیر می خواهند توش بریزند. یا اینکه رنده ی هویج بخورند با یک ذره مثلاً یک قاشق چایی خوری، سرکه ی انگوری.
برای اینکه بعد از غذا شان تدابیری اتخاذ بشود که مواد از بدنشان دفع بشود. خود خاکشیر برای خارش با کاستی شاه تره خیلی مفید است. عرق کاسنی، کاسنی معتدل مایل به خنکی است. شاه تره گرم است. خیلی ها متاسفانه به اشتباه توی همین برنامه ها می گویند شاهتره سرد است، شاهطره سرد نیست، گرم است. اما چون باعث می شود مواد زائد از بدن دفع بشود.. این تخصصش این است  که غلظت ها و فضولات و مواد زائد را از بدن دفع می کند باعث آرامش می شود. یعنی مواد زائد در بدن باشد می سوزد و باعث التهاب و خارش می شود.
شاه تره چون این ها را دفع می کند همه فکر می کنند سرد است، نه سرد نیست گرم است. تازه مثل خاکشیر. هر روز صبح ناشتا بخورند ، یک لیوان عرق کاسنی شاه تره یک قاشق هم خاکشیر. این را بخورند اگر با این ها بهتر شدند که خوب ان شاء الله رفع بشود. اگر با این ها رفع نشد حتماً باید بررسی بشود. می گویند کبد است، می تواند کبد. کبد های چرب خیلی ها دچار خارش می شوند. اگر مواد زائدی به کبد تجمع کنند باعث خارش می شود و معده هایی که نمی توانند هضم خوبی ندارند، این ها خارششان بیشتر می شود. خیلی از این ها مواد زائد ممکن است بریزد به پا. روی ساق، روی قسمت های دیگر، ران. این ها خارش هایی بگیرند ، ما معتقدیم مواد زائدی است در بدن .این ها باید پاکسازی بشود. یبوست برطرف شود. یکی از ترکیبات خوب، همین دوستمان سوال آخری گفت، همان ثنا *گل قرمز منظورشان بود، ثنا و گل سرخ نباید زیاد خورده بشود، دو روز ، سه روز، چهار روز . مسهل است. ببینید فرق دارد ملین* با مسهل. ببین ملین میاد سطح روده هارا پاک می کند مثل انجیل مثل اسفرزه مثل خاکشیر این ها ملین* اند. اما بعضی چیزها مثل خاکشیر این ها از عمق بدن مواد را می کشند و دفع می کنند یعنی به قوت های بدن هم ممکن است آسیب بزنند، قرص های روده و معده آسیب برسانند، قوت های بدن هم ضعیف کنند، مسهل را می گویند سه روز بیشتر نباید خورد ولی ملین را می توانی ماه ها عوض کنی. ملین های مختلف.
سرنا* شرتبش هم هست توی بازار؟ -بله. این هم اگر باشد. من توصیه می کنم ، چون مصله سنا با گل سرخ شیرین است. و توصیه می کنم سنا* و گل سرخ این دوستیمان که خارش داشت استفاده بکنند، سه روز سنا و گل سرخ بخورد، ممکن است اسهال بشود و خارش هایش هم رو به بهبودی برود. اگر می خواهد موضعی استفاده بکند، یک ترکیبات خیلی خوبی توی طب سنتی هست، بی ضرر هم هست مثلاً به نسبت بگیرد. مثلاً اگر 150 گرم گیاه صدر بگیرد، پودر صدر.
150 گرم صدر بگیرد. متعاقب آن 75 گرم گیاه مورد یک برگیه به نام مورد.  این را 75 گرم، 150 گرم صدر و 25 گرم حنای بی رنگ. من خواهش می کنم حنای با رنگ نگیرند ، کل بدنشان را رنگی کنند بعد بگویند دکتر چی شد! برای یکی نوشتیم حنای بی رنگ رفت با رنگش را گرفت . دیگه دست و پا همه رنگی شد. حنای بی رنگ. یک مقداری به اندازه ای که این بخواهد توش حل بشود روغن زیتون اضافه کنند و یک ذره هم سرکه بهش اضافه بکنند یا آب کرفس. این را با شامپو یا صابون بدن یا شامپوی مصرفی به بدنشان بزنند، 10 دقیقه یک ربع صبر کنند بعد بدنشان را بشورند، دوش بگیرند. چند روز این کار را بکنند قشنگ پوست را پاکسازی می کند و خارش ها، اگزاما ها بسیار. اگر دستشونه دستشان را با این بشویند.چند بار روزی بشویند. اگر بدنشان است بدن را هم می توانند با این بشویند بسیار ترکیب خوبی است. من 150 گرم گفتم حالا برای یک قسمت اگر باشد 15 گرم بگیرند! آن یکی را 7.5 بگیرند. همینجوری به نسبت در نظر بگیرند.
پاسخ در از Dr.D00sti (7,140 امتیاز)
???????
...